Son Dakika

KILIÇDAROĞLU, EMEKLİLERE ÖDENEN BAYRAM İKRAMİYESİNİ ASGARİ ÜCRETE EŞİTLEYECEĞİNİ AÇIKLADI


 Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajda, "Şu andan itibaren emeklilerin bayram ikramiyesi asgari ücret kadar yani güncel tutarla 8 bin 500 liradır. Unutmayın 8 bin 500 liradır. Şu andan itibaren diyorum çünkü bu Ramazan Bayramı da buna dahildir. Hiç merak etmeyin, iktidara geldikten sonraki Kurban Bayramı'nda 8 bin 500 lira ikramiyenize ilaveten bu Ramazan Bayramı için oluşan 6 bin 500 liralık fark da ek ödeme olarak hesaplarınıza yatacak. Önümüzdeki Kurban Bayramı'nda banka hesabınıza tek seferde 15 bin lira yatırılacak" şeklinde vaadlerini beyan etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,  ayrıca yapılacak yasal düzenlemeyle emekli bayram ikramiyelerinin asgari ücretin altına düşmeyeceğini söyledi.

Haberin son güncellenme tarihi:  5.04.2023 14:58

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.