Son Dakika

DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÖĞRETMENLERE ŞARTSIZ TAYİN HAKKI VERİLMELİ

 


Bugün tarafından açıklanan sadece 4 il dahilinde il içi tayin hakkı verilmesi öğretmenlerin beklentilerini karşılamıyor.  Deprem bölgesindeki öğretmenlerimiz daha fazla mağdur edilmeden öğretmenlerimize koşulsuz il dışı atanma hakkı verilmelidir. Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin yarattığı travmadan etkilenen  öğretmenleri tayin hakkı vermeden bölgede kalmaya mecbur bırakmak eğitim-öğretimi de etkileyecektir.  Bakanlığımızın, öğrencilerimize daha nitelikli eğitim öğretim hizmeti verilebilmesi için deprem bölgesindeki öğretmenlere şartsız il dışı tayin hakkı verilmelidir.
 
Deprem bölgesinden yüzbinlerce öğrenci diğer illere nakil oldu. Yüzlerce okul binasında öğretim yapılamıyor. Okullarımızdaki öğretmen norm güncellemeleri acilen yapılmalıdır. Yine de öğretmen öğretmen açığı oluşması halinde yeni atanacak 45 bin sözleşmeli öğretmen ile ihtiyaç giderilmelidir.
 
Liyakat-Sen Genel Merkezi

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.