Son Dakika

MEB ŞUBE MÜDÜRÜ ROTASYONUNDA SIFIR PUANLI ATAMA

 


Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatında görev yapan şube müdürlerinin zorunlu yer değiştirme (rotasyon) sonuçları 15.06.2022 tarihinde açıklandı. Sonuçları incelediğimizde Sıfır puanlı bir adayın Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandığını tespit etti. Oysa Rotasyon tercih ekranının adaya açılması için bulunduğu yerde belirli süre çalışma şartı bulunmaktadır. Dolayısıyla hiçbir Şube Müdürü sıfır puanlı değildir.

Liyakat-Sen Genel Başkanı Emir KAZAK bu duruma Twitter hesabından tepki göstererek şu açıklamayı yapmıştır: "MEB GYS yönetmeliğinde Rotasyona bağlı yer değiştirmelerde puan üstünlüğü esas alınır. Boş kadrolardan birinin tercih başvurularına açılmaması ya da açılıp puanın belirtilmediği durumlarda yönetmelik, idareye tanınmış bir takdir hakkı vermez."

Söz konusu sıfır puanlı atama teknik bir hatadan kaynaklanıyorsa düzeltilmeli, aksi halde usulsüz işlem geri alınmalıdır.

Serdar GÜNDÜZ
Liyakat-Sen Ağrı İl Temsilcisi

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.