Son Dakika

LİYAKAT-SEN'DEN MEB'E DEPREMSELLİK TESTİ UYARISI

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem felaketinden etkilenen on ilimizde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileriz. Bakanlığımız, doğal afetlerden ders çıkarmalı ve tedbirlerini arttırmalıdır.

Resmi ve Özel öğretim kurumlarımızda eğitim gören geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, güvenliği her şeyden önemlidir. Fedakâr Öğretmen ve eğitim çalışanlarının güvenli binalarda hizmet sunmaları temel haklarındandır.

Ülkemiz genelindeki tüm öğretim kurumu binaları deprem kontrolünden geçirilmeli, deprem güvenliği konusunda risk teşkil eden eğitim yapılarında eğitim-öğretim yapılmasına izin verilmemelidir.

Eğitim binalarında yapılacak kontrollerin sonuçları okul-kurum binalarının girişine asılacak QR kod aracılığıyla velilerimizle ve çalışanlarımızla şeffaf olarak paylaşılmasını Bakanlığımıza öneri olarak sunuyoruz.

Liyakat-Sen Genel Merkezi


 


Son güncelleme Tarihi:28.03.2023 13:38

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.