Son Dakika

MEB ŞUBE MÜDÜRLERİ İMZA TOPLUYOR


Özlük ve Mali Haklarının iyileştirilmesini talep eden Milli Eğitim Şube Müdürleri, yetkili makamlara sesleri duyurmak için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Twitter üzerinde 29 Kasım 2022 tarihinde #MebSubeMudurleri etiketiyle yirmi binin üzerinde Tweet atarak gün boyu Trend Topic olmayı başardılar. Şimdi ise TBMM edilekçe portalı üzerinden oluşturdukları dilekçeyi ortak imzaya açarak eğitim camiasından imza desteği bekliyorlar. TBMM e-dilekçe portalına https://edilekce.tbmm.gov.tr/ adresinden e-devlet şifresiyle giriş yapılarak katılıma açılan dilekçeler listesinde 'şube müdürü' sözcüğünü aratarak MEB Şube Müdürlerinin dilekçelerine ulaşabilir ve imza desteği verebilirsiniz.

Dilekçenin içeriği şu şekilde;

"MEB Şube Müdürü olarak görev yapmaktayım. Bu göreve, değişik okullarda yıllarca öğretmenlik ve idarecilik yaptıktan sonra okul idareciliğini bırakarak görevde yükselme sınavı ile gelmiş bulunmaktayım. Zorunlu yer değiştirmeye tabi personel olarak görev yapmaktayım. Anayasa’nın Ücrette Adalet Sağlanması başlıklı 55. Maddesinde “Ücret emeğin karşılığıdır. Devlet, çalışanların yaptıkları işe uygun adaletli bir ücret elde etmeleri ve diğer sosyal yardımlardan yararlanmaları için gerekli tedbirleri alır.” denmektedir. Yüksek eğitimimi öğretmenlik üzerine almama, yıllarca öğretmenlik yapmama rağmen “Öğretmenlik Meslek Kanunu” tarafından düzenlenen “uzman öğretmenlik” ve başöğretmenlik” unvanlarını alamamaktayım. Bu durum, hiyerarşide üste olmama rağmen kendilerinden daha az ücret aldığım öğretmen ve okul idarecisinden daha da az ücret almama sebep olacaktır. Bu durumda ücrette adalet terazisi daha da bozulacaktır. Şube müdürlerine görev ve makam tazminatı ödenmelidir. Ayrıca şube müdürlerinin özel hizmet tazminatı yükseltilmelidir. Şube Müdürleri uzman öğretmen ve baş öğretmen olabilmelidir. Saygılarımla arz ederim."


 
Son güncelleme Tarihi:28.03.2023 13:38

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.