Son Dakika

KARİYER BASAMAKLARI SINAVINA SAATLER KALA "MÜFREDATTA DEĞİŞİKLİK YAPILDI" İDDİASI

 

Liyakatli Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Liyakat-Sen) Genel Merkezinin resmi Twitter hesabından yarın yapılacak olan öğretmenlik kariyer basamakları sınavının  resmi çalışma kitabında Milli Eğitim Bakanlığınca değişiklik yapıldığı iddialarının kendilerine ulaştığı açıklandı. İddiaların doğruluğu halinde iptal için yasal işlem başlatacakları duyuruldu.
Editörlerimizce yapılan incelemede MEB tarafından PDF formatında yayınlanan resmi çalışma kitabının 295. sayfasında eğitim alanındaki sivil toplum örgütlerinin anlatıldığı sayfaya TÜGVA, TÜRGEV ve İlim Yayma Cemiyeti'nin eklendiği görüldü.
 
Bu cemiyetler, kariyer basamakları videolarında bulunmasına karşın resmi çalışma kitabında bu STK'ların adları geçmiyordu. Bu durum; yarın yapılacak olan sınavda bu cemiyetlerden soru bulunduğu, sınavın iptal olmaması için bu şekilde müfredata ekleme yapıldığı şeklinde yorumlandı.
(1) Yarın düzenlenecek olan Kariyer basamakları sınavının resmi çalışma kitabında
@tcmeb tarafından son dakika değişiklik yapıldı iddiaları sendikamıza ulaştı.
(2) Şayet iddialar doğruysa sınavdan bir gün önce sınav müfredatında değişiklik yapılması iptal sebebidir. Liyakatsen olarak iptal için yasal başvurularımızı yapacağız.
3) resmi PDF belgesinin değişiklikten önceki hali şu şekildeydi. #ÖmkSınavıSandıkta #ÖMKkarsıyız #AYMkararıBeklensin  #BuMaaslaGelSenYasa 

Son güncelleme Tarihi:28.03.2023 13:38

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.