Son Dakika

EĞİTİM-İŞ SENDİKASI BAŞKANI ÖNCE GÖZALTINA ALINDI DAHA SONRA SERBEST BIRAKILDI

 

9 Kasım 2022 tarihinde Öğretmenlik Meslek Kanunun iptali konulu CHP'nin başvurusunu esastan görüşmek üzere toplanan Anayasa Mahkemesi önünde nöbet eylemi yapan Eğitim-İş Sendikasının Genel Başkanı Kadem Özbay polis tarafında önce gözaltına alındı daha sonra serbest bırakıldı. 

Eğitim-İş Sendikasının resmi web sitesinden şu açıklama yapıldı.

"EN BÜYÜK MAHKEME ÖNÜNDE DEMOKRATİK HAKKIMIZA TERS KELEPÇE

Bugün Türkiye için bir utanç günüdür. Eğitim-İş olarak; mesleğimize hakaret niteliğindeki Öğretmenlik Meslek Kanunu’na dair iptal başvurusunun görüşüldüğü Anayasa Mahkemesi önünde tuttuğumuz nöbet, ağır bir şiddetle bertaraf edilmeye çalışılmıştır. Genel Başkanımız Kadem Özbay ve MYK üyelerimiz Hüseyin Selçuk ile Orhan Yıldırım, darp edilerek, hakaretlere maruz kalarak, ters kelepçeyle gözaltına alınmıştır. Uyuşturucu baronlarının, ihale hırsızlarının sırtı sıvazlanarak gözaltına alındığı bu ülkede, Başöğretmen’in eğitim neferlerine bu muameleyi reva görenler bilsin ki kendi korkularını açığa vurmuşlardır.
Türkiye’de hukukun en son ve en büyük kapısı olan Anayasa Mahkemesi önünde, Anayasa’da güvence altındaki en demokratik haklardan birini, barışçıl şekilde kullanırken sendikamızın saldırıya uğraması en başta hukuk devleti ilkesinin katlidir. 
Eğitim-İş olarak altını çiziyoruz; Haklı mücadelemizden de, demokratik haklarımızdan da, dik duruşumuzdan da vazgeçmiyoruz! Direneceğiz ve kazanacağız!"

 
Son Güncelleme Tarihi : 10.11.2022 09:14

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.