Son Dakika

SERDAR GÜNDÜZ: İLKSAN’DAN HER ÖĞRETMENE BİR TOGG KAMPANYASI BEKLİYORUZ

Haberin Son Güncellenme Tarihi: 17.11.2022 14:34

 Geçtiğimiz hafta İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı’nın (İLKSAN) öğretmenlere yönelik düzenlediği, değeri bir milyon TL’nin üzerindeki otomobilleri sadece 80 bin TL kredi imkanı sunarak ‘kampanya’ diye duyurmasına tepki göstermiştim. Tepkim kamuoyunda yer bulmuştu. Öğretmenler bırakın birikim yapmayı geçinemiyor. Zira; en az iki çocuğun olduğu ve iki öğretmen maaşının girdiği bir hanenin aylık gelirinin yoksulluk sınırı altında kaldığı günümüzde kirasını bile ödemekte zorlanan öğretmen 920 bin TL’yi nakit olarak nasıl temin etsin?


İLKSAN’dan öğretmenlerin beğenisini alacak kampanyalar bekliyoruz. “Her öğretmene bir TOGG” başlıklı kampanyanın çok ilgi çekecektir. Örneğin Yerli ve Milli otomobilimiz TOGG’u %75’ine kredi imkanı ile (250 bin TL peşin, yaklaşık 750 bin TL kredi) 10 yıl vadeyle, 0,99 kredi oranı ile öğretmenlere sunmak Milli ürünümüzün satışını arttırır, öğretmenlerin yabancı menşeli araçları tercih etmelerinin önüne geçer böylece cari açığımız düşer.


TOGG, sadece elektrikle çalıştığı için sıfır emisyonlu, çevreci bir araç. Yüzde yüz yerli üretim olmadığı yönündeki eleştirileri insafsızca buluyorum. Binlerce parçadan oluşan bir makinenin yüzde yüz yerli olmasını kimse beklemesin. Yüzde yetmişin üzerindeki bir yerlilik oranının altına düşmemek hedef olarak koyulabilir.


Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk Milletine salık verdiği “Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” amacına ulaşma yolunda yenilikçi bir adım olan Yerli, Milli otomobilimiz TOGG; Vatan’a Millet’e hayırlı olsun. İnşallah ulaşılabilir bir fiyatta satılır da binmek nasip olur. Bir an önce ticari modelleri de (otobüs, kamyonet, kamyon, iş makineleri vb.) piyasaya çıkartılmalı.


Serdar GÜNDÜZ

Liyakat-Sen Ağrı İl Temsilcisi

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.