Son Dakika

MEB MERKEZ TEŞKİLATI ÇALIŞANLARINA 25.500 TL BANKA PROMOSYONU ÖDENECEK

 

Haberin Son Güncellenme Tarihi: 17.11.2022 14:34


Millî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında görev yapan personelin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapıldığı Vakıflar Bankası ile personel başına 3 bin TL ödenmek üzere 1 Ocak 2021'den geçerli ve üç yılı kapsayan banka promosyon anlaşması, Bakan Mahmut Özer'in talimatıyla yeniden güncellendi.

 

Maaş promosyonu 25 bin 500 liraya yükseldi

Vakıfbank Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu 31 Aralık 2023 tarihinde süresi dolacak olan maaş promosyon sözleşmesi, iki yıl ilave edilerek revize edildi. Buna göre daha önce personel başına alınan 3 bin liraya ek olarak 22 bin 500 lira daha ödenerek maaş promosyonu 25 bin 500 liraya yükseltilmiş oldu.

 

Vakıflar Bankası MEB şubesiyle imzalanan sözleşmeye göre banka promosyon ücretleri 16 Kasım 2022 tarihinde personelin maaş hesaplarına yatırılacak.

 

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı taşra teşkilatında görev yapan personeller ise bağlı bulundukları il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerin daha önce aldıkları karar doğrultusunda sözleşme yaptıkları bankalarla çalışmalarını yürütüyor.

Küçük illerde,ilçelerde çalışan kamu görevlileri 3-5 bin TL bandında promosyon alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sadece merkez teşkilatı için yaptığı bu güncelleme diğer il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine örnek olmalıdır. Hatta ülke genelindeki MEB personelinin banka promosyon ihalesi bakanlık merkezinde yapılmalı. Adalet Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü keza bu şekilde anlaşmalar yaparak personelinin 25-30 bin TL bandında banka promosyonu almasını sağladı.

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.