Son Dakika

SENDİKA ÜYESİ MEMURLARA ÖDENEN TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ 707 TL'YE YÜKSELDİ


 6. Dönem Toplu Sözleşmede yetkili sendika Memur Sendikaları Konfederasyonu(Memur-Sen) ile Kamu İşveren Heyeti arasında imzalanan metne göre sendikalı memurların Toplu Sözleşme İkramiyesi artırılmıştı.

  TÜİK, Haziran ayı TÜFE rakamlarını açıkladıktan sonra 6 aylık enflasyon farkı ve dolayısıyla zam oranı %41,84 olarak gerçekleşti. Dolasyısıyla sendikası olan memurların Toplu Sözleşme İkramiyesi de artmış oldu.

  Buna göre 2022 yılı Ocak-Haziran döneminde 498,91 TL olarak ödenen Toplu Sözleşme İkramiyesi(TİS), %41,84 oranındaki artışla 707,65 TL'ye yükselmiş oldu. Herhangi bir sendika üyesi öğretmenlerin Temmuz maaşı sendikasız öğretmenlere göre 707 lira 65 kuruş fazla olacak.

 Zamlı 707,65 TL'lik ödeme 2023 yılı Ocak ayında yapılacak zam ile artacak. Sendikalı öğretmenler, Toplu Sözleşme İkramiyesini(TİS) her yıl ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında olmak üzere yılda 4 defa almaya devam edecek.

 Toplu Sözleşme İkramiyesinin 2023 yılı Ocak ayında bin lira sınırına yaklaşması bekleniyor.

 OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.