Son Dakika

Çorum'da Irak Uyruklu Veli, Okul Müdürüne ve Hizmetlisine Zincirle SaldırdıÇorum'da Başöğretmen İmam Hatip Ortaokulu'nda fenalaşan Irak Uyruklu Suad Daed S. öğrenci için ambulans çağıran okul müdürü ve okul görevlisi, öğrencinin durumuyla ilgili bilgi vermedikleri gerekçesiyle okulu basan veli ve veli yakını tarafından yanlarında getirdikleri zincirle darbedilmişti.

Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaparken olayın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Çorum Valiliği ve Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünden hiç bir ses çıkmadı. 11 Haziran 2024 tarihine kadar Valilik ve Milli Eğitim web sayfalarında konuyla ilgili açıklama yapılmadığı görüldü.

Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"5 Haziran 2024 tarihinde ilimizde bulunan Hacı Ömer Başöğretmen Anadolu İmam Hatip Ortaokulunda meydana gelen kasten yaralama olayı ile ilgili olarak, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya platformlarında eksik ve maksadını aşan haberler paylaşıldığı, kamuoyunu doğru bilgilendirme ve hazırlık soruşturmasının seyri ile ilgili basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur. 5 Haziran 2024 tarihinde Hacı Ömer Başöğretmen Anadolu İmam Hatip Ortaokulunda okul müdürü olarak görev yapan H.Ö.A. ile hizmetli olarak görev yapan M.Ö.'ye yönelik kasten yaralama eyleminde bulunan yabancı uyruklu D.H.H. ile kimliği henüz tespit edilemeyen yabancı uyruklu başka bir şahsın yakalanması için Cumhuriyet Başsavcılığımızca ivedi olarak hazırlık soruşturması başlatılmış, tüm deliller toplanmış, şüpheliler hakkında yurt dışı çıkış yasağı konularak soruşturma işlemlerine devam edilmekte olup, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. 9 Haziran 2024 tarihinde olaya karıştığı gerekçesi ile M.S.D.D. isimli yabancı uyruklu şahsın yakalandığı ancak yapılan teşhis işlemleri ile olay ile bağlantısı olmadığı tespit edilmesi üzerine serbest bırakıldığı, konunun hassasiyetine binaen Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılacak açıklamalar dışında çıkan haberlere itibar edilmemesi, yasal gereği doğrultusunda tüm soruşturma işlemleri ivedilikle yerine getirildiği hususu, kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur."


Son güncelleme tarihi:11.06.2024 12:37

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.