Son Dakika

Nazmi ÖZER: "Yanlış Hesap Bu Sefer AYM’den Döndü"
Anayasamızın eşitlik ilkesine açıkça aykırı ve adaletsiz olduğu baştan belli olan, toplu sözleşme ikramiyesinden yararlanmayı %2’den fazla üyesi bulunan bir sendikaya üye olmak şartına bağlayan kanuni düzenleme, hukukun üstünlüğüne inanan herkesin esasen beklediği üzere Anayasa Mahkemesince iptal edildi.


Bunun sonucunda, söz konusu ikramiyeyi hiç kimsenin alamaması durumu ortaya çıkmıştır. Tabii ki biz eşitliğin herkesin ikramiye alması şeklinde sağlanmasını tercih ederdik. Ancak, unutulmamalıdır ki bu sonucun ortaya çıkmasının esas sorumluları, bağımsız sendikaların gelişmesine ve üye kayıplarına mani olmak uğruna hukuksuz düzenlemeden medet uman zihniyet sahipleridir.


Durum böyle olduğu halde; Ülkemizdeki çoğulcu ve bağımsız sendikacılığı kendilerine tehdit olarak gören düşünce yapısına sahip, bu nedenle de gayretlerini (asli amaçları olması gereken) kamu görevlilerinin haklarını korumak ve kazanımlarını ilerletmekten çok, üye sayılarını kanun gücüyle korumaya yoğunlaştıran etkili ve yetkili sendikalar adına ortaya konulan tepkileri ise hayret, ibret ve dikkatle izliyoruz.


Biz inanıyoruz ki yanlış hesaplar hiç bir zaman amacına ulaşamayacak, er veya geç Ülkemizde liyakat hakim olacaktır.


Yönetim Kurulu adına Genel Başkan

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.