Son Dakika

Liyakat-Sen: "MEB, ÖNERİMİZ SONUCU KARMAŞAYI BİTİRDİ"

 

MEB Genel Müdürlüklerinin; personel maaş, ek ders ve sigorta ödemeleri için farklı ekranlardan ödenek istemeleri karmaşaya neden oluyordu. 
 
Liyakatli Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak 08.01.2024 tarihli ve 903.02.01/277 sayılı yazımız ile Eğitim çalışanlarının maaş, maaş farkı ve sigorta prim ödemelerinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için Genel Müdürlükler arasında koordinasyon sağlanarak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden istenen tahmini ödenek miktarlarının tek bir sistem üzerinden talep edilmesini, çözüm önerisi olarak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin MEBBİS Ödenek Takip Ekranından tüm Genel Müdürlüklere ait ödenek taleplerinin alınmasını Milli Eğitim Bakanlığından talep etmiştik.
 
Önerimiz sonucunda MEB Genel Müdürlüklerinin; merkez ve taşra harcama birimlerine  gönderdiği duyurularla Şubat ayı itibariyle ödenek taleplerinin sadece  İl ve İlçe MEM ödenek ekranı kullanılarak toplanacağı duyuruldu. MEB böylece karmaşaya son vermiş oldu.
 
Eğitim ve Bilim Çalışanlarının daha kaliteli hizmet alabilmesi için Bakanlığımıza; fikir, öneri ve taleplerimizle yol göstermeye devam edeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarımıza önerilerimizi uyguladıkları için teşekkür ederiz.
 
Liyakat-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu
Son güncelleme tarihi:27.01.2024 18:39


Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.