Son Dakika

REHBERLİK ÖĞRETMENLERİNİN DYK EK DERS MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİDİR

 


Milli Eğitim Bakanlığının 02.11.2023 tarihli ve 90168051 sayılı Makam Oluru ile Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin "Öğretmenlerin seçimi ve görevlendirilmesi" başlıklı 8. maddesinin 5. fıkrasında düzenlemeye gidilerek rehber öğretmenlere hafta sonlarında her 10 şube için 4 saat DYK ek ders görevi verilebileceği belirtilmiş olsa da öğretmenlerin ek ders ödemelerine yasal dayanak oluşturan ilgi Bakanlar Kurulu Kararında karşılığı olmadığından harcama birimleri, fiilen görev yapmalarına rağmen, Rehberlik Öğretmenlerine ek ders ödemesi yapamamaktadır.


16/12/2006 tarih ve 26378 sayılı Resmi Gazete Yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararında düzenleme yapılarak Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alan Rehberlik Öğretmenlerinin mağduriyetinin giderilmesini Cumhurbaşkanlığımızdan talep ettik.


Liyakat-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu

son güncellenme tarihi:13.12.2023 10:48Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.