Son Dakika

GÖREVDE YÜKSELDİĞİ HALDE GELİRİ AZALAN MEB ŞUBE MÜDÜRLERİNE BAŞÖĞRETMEN ÜNVANI VERİLMELİ

 31750 sayılı Resmî Gazetede yayınlanan Öğretmenlik Meslek Kanununda belirtilen şartlara haiz öğretmenlere uzman öğretmen veya başöğretmen ünvanları verilmiştir. Ancak; öğretmen ünvanlı kadrolarda görev yapmaktayken görevde yükselme sınavlarında başarılı olarak Milli Eğitim Şube Müdürü ünvanına geçiş yapan öğretmenler bu haktan mahrum bırakılmıştır.

Anayasamız ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda Kariyer ve Liyakat teşvik edilmekte iken şube müdürlerinin kariyeri yükseldikçe özlük ve mali haklarının azalmaktadır. Milli Eğitim Şube Müdürlerinin hak kayıplarının giderilmesi için Öğretmenlik Meslek Kanununda değişikliğe gidilerek MEB Şube Müdürlerine ‘Başöğretmen’ ünvanının verilmesini, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altın yapılacak yasal düzenleme ile Öğretmenlik Meslek Kanununa eklenmesini önerimizi TBMM Başkanlığına sunarız.

Liyakat-Sen Genel Merkezi


Son Güncelleme tarihi:13.11.2023 09:55

3 yorum:

 1. Tatar Ramazan
  Teşekkürler Liyakat Sen

  YanıtlaSil
 2. Meb şube müdürlerine başöğretmen Hakkı verilmelidir. Şu anda yeni başlayan öğretmen ek ders ile birlikte bizim maaşımızı 4 bin lira geçmektedir. Görevde yükseldik mi görevde düştük mü anlayamadık

  YanıtlaSil
 3. bu mağduriyeti birileri görmeli artık...

  YanıtlaSil

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.