Son Dakika

LİYAKAT-SEN: EĞİTİM KURUMLARI İSİMLERİ ÖZENLE SEÇİLMELİDİR

 Son güncelleme tarihi: 


İstanbul İlimizdeki bazı okullarımıza verilen isimlerin geçtiğimiz ay MEB tarafından değiştirildiğini basın yoluyla öğrendik. Geç kalmış bir adım da olsa şaibeli kişilerin adlarının eğitim kurumlarımızdan silinmesi sevindiricidir.
Bağımlılıkla mücadele konusunda tüm kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri el ele vermelidir. Olumsuz örnek olabilecek tutum ve davranışlara izin verilmemelidir. Söz konusu okullarda on yılı aşkın bir süredir diploma, karne vb. belgeler öğrenci ve mezunlara dağıtılmıştır.  Telafisi güç bir durum ortaya çıkmıştır.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gelecek nesillerimizi yetiştirecek eğitim emekçilerimizin bulunduğu eğitim kurumlarına ad seçerken dikkatli olunmalı, Türk Kültür ve Medeniyetine katkı yapmış, çocuklarımıza olumlu örnek olabilecek kişilerin isimleri eğitim kurumlarına verilmelidir.
Liyakat-Sen Genel Merkezi

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.