Son Dakika

LİYAKAT-SEN MEMURA KİRA DESTEĞİ TALEP ETTİ

 Son güncelleme tarihi:30.04.2023 22:49Kamu çalışanları sürekli artan hayat pahalılığı ve enflasyon altında ezilmeye devam ediyor. Gerçeği yansıtmayan TÜİK rakamlarıyla verilen zamlar yeterli gelmemektedir. Kamu işçilerine ve asgari ücretlilere yapılan zamdan daha düşük buçuklu artışlar memurlara reva görülmüştür. Memur, yoksulluk; memur emeklisi açlık sınırında yaşamaktadır.


Bu kadar ağır ekonomik şartlar altında kemerinde sıkacak delik kalmayan memurların üçte birinin hala; memurları toplu sözleşme masasında temsil etmek yerine memurları masada teslm eden sarı sendikalara üye olmalarını anlamlandıramıyoruz.

#Kiralar kontrolden çıktı. Aldığı maaş bir aylık kira bedeline denk gelen memur nerede barınsın? #memurakirayardımıverilsin Tüm kamu emekçilerinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olan İşçi Bayramını kutlarız.

Liyakat-Sen Genel Merkezi

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.