Son Dakika

MÜLAKAT TAKVİMİ UZATILSIN, AFET BÖLGESİNDEKİ ÖĞRETMEN ADAYLARI MAĞDUR EDİLMESİN

 


Bakanlığımızın 45 bin sözleşmeli öğretmen ataması “atanamayan öğretmen” sorununu çözmekte yetersizdir. Eğitim-öğretim hizmetleri sınıfındaki kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi neticesinde 2023 Yılı Temmuz ayında emekli olacak öğretmenler hesap edilerek en az yüz bin atama yapılması “atanamayan öğretmen” sorunu bir nebze de olsa çözebilirdi. 

Kontenjanların branş dağılımına baktığımızda bazı branşlara; bir elin parmak sayısını geçmeyen rakamlar verildiğini görüyoruz.  Kontenjan dağılımı konusunda adaletsizliklerin giderilmesi gerekmektedir. 

Atama takvimi incelendiğinde mülakat başvuruları için yeterli süre verilmediği açıktır.  9 Eylül 2023 tarihinden sonra göreve başlamaların yapılacağı ilan edilmesine rağmen mülakatların alelacele planlanmasını manidar buluyoruz. Oysa Milli Eğitim politikaları her türlü siyasi etkiden uzak olmalıydı. Bu sıkıştırılmış mülakat takvimi Afet Bölgesi ilan edilen on bir ilimizdeki öğretmen adaylarını mağdur edebilir. Başvuru süresinin artırılarak, mülakatların haziran ayı itibariyle yapılması önerimizin dikkate alınması talep ediyoruz.

Liyakat-Sen Genel MerkeziSon güncelleme Tarihi:28.03.2023 13:38

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.