Son Dakika

LİYAKAT-SEN HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARI

 

Liyakatli Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Liyakat-Sen) 2018 Yılında Emir KAZAK liderliğinde kurulmuştur. 2023 Yılında yapılan Genel Kurul Seçimlerinde alanında yetkin eğitim emekçilerinin Genel Merkez Yönetimine katılımıyla sendikamız güç kazanmıştır. Liyakat-Sen, Eğitim ve Bilim İş kolunda üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak amacıyla görev yapmaktadır.

Liyakat-Sen, eğitim gündemini takip ederek, gerek talepleriyle gerek kazandığı davalarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Son dört yılda açtığımız kırk dokuz idari davadan kırk altısı üyelerimiz lehine sonuçlanmıştır. Devam eden davalarımız bulunmaktadır. Şube Müdürlerimizle ilgili bugüne kadar üç dava açılmış ve üçü de kazanılmıştır. Liyakat-Sen,  ‘sınavsız 76. Madde’ atamalarına karşı dava açıp kazanan tek sendikadır. Yine Şube Müdürlerimizle ilgili; birisi rotasyon mağduru, diğeri de sürgün edilen bir şube müdürümüze yönelik yapılan İdari hukuksuzluğu dava konusu ederek her birini kazanmış bulunmaktayız. Sendikamız, siyasal sendikacılığın karşısında bağımsız olarak faaliyet göstererek parlayan bir yıldız konumuna yükselmiştir.

Google arama motorunda sıkça aranan sendikamızla ilgili Google’nin arama önerilerinden derlediğimiz soru-cevap bölümünü sizlerle paylaşıyoruz.

 

Soru 1: Liyakat-Sen’in üye sayısı kaçtır?

Cevap 1: 2022 Temmuz ayı sendika üye sayılarına göre ülkemiz genelinde, üniversiteler dâhil, 312 üyemiz bulunmaktadır.

 

Soru 2: Liyakat-Sen hangi partiye yakın?

Cevap 2: Herhangi bir partiye bağlı ya da yakın değiliz. Siyasal sendikacılığı reddediyoruz. Başöğretmenimiz Atatürk’ün izinde; Laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin onurlu fertleriyiz.

 

Soru 3: Liyakat-Sen hangi konfederasyona bağlı?

Cevap 3: Şu an için herhangi bir konfederasyona bağlı değiliz. Liyakat Haber-Sen, Liyakat Büro-Sen ve Liyakat Sağlık-Sen ile iş birliği içinde faaliyetlerimizi yürütmekteyiz.

 

Soru 4: Liyakat-Sen kimin?

Cevap 4: Sivil Toplum Örgütlerinin sahibi, üyeleridir.

 

Soru 5: Liyakat-Sen sendikası nedir?

Cevap 5: Liyakat-Sen, 2018 yılında Emir KAZAK liderliğinde kurulmuştur. Eğitim ve Bilim İş kolunda üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak amacıyla görev yapmaktadır.

 


Son güncelleme Tarihi:28.03.2023 13:38

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.