Son Dakika

AFET BÖLGESİNDEKİ MEMURLARA DEPREM TAZMİNATI ÖDENMELİDİR


 

06.12.2011 tarih ve 2011/2518 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 2011 yılında gerçekleşen Van İlimizin Erciş İlçesindeki depreminden sonra 6 ay süreyle Erciş İlçesindeki kamu çalışanlarına 3 (üç) yüz Türk Lirası Deprem Tazminatı ödenmişti.

06.02.2023 tarihinde meydana gelen iki büyük deprem felaketinden sonra deprem bölgesi ilan edilen 11 ilimizde görev yapan kamu çalışanlarına 1 (bir) yıl süreyle aylık 5 (beş) bin Türk Lirası Deprem Tazminatı ödenmesi zor şartlarda yaşayan depremzede kamu çalışanlarının mağduriyetini bir nebze de olsa giderecektir. Zira ev eşyası nakliye bedelleri için astronomik ücretler talep edilmekte ve sağlam kalan binalardaki kira ücretleri ikiye katlanmıştır.


      Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Liyakat-Sen Genel Merkezi

Son güncelleme Tarihi:28.03.2023 13:38

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.