Son Dakika

KAYSERİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN BASIN AÇIKLAMASI


 

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısının, İl Milli Eğitim Müdürünün isteğiyle Bakanlık tarafından görevden alınması üzerine görevden alınan kişinin sisyasi bağlantıları sayesinde Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 76. Madde ile Şube Müdürü olarak atandığı ancak İl Milli Eğitim Müdürünce göreve başlatılmadığı iddialarına ilişkin Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Resmi İnternet Sitesinde bir basın açıklaması yayınladı.

İşte o açıklama;

"İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yapılmış olan yönetici değişikliği ile ilgili olarak bazı basın yayın organlarında gerçeği yansıtmayan yayınlar yapılması üzerine bu basın duyurusunun yapılmasına gerek duyulmuştur.  

İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yapılmış olan yönetici değişikliği ile ilgili olarak bir siyasi partide toplantı yapıldığı ve İl Millî Eğitim Müdürünün davet edildiği hususu gerçeği yansıtmamaktadır.   

Ayrıca İl Millî Eğitim Müdürlüğünce Vali imzası olmadan Bakanlığa yazı yazıldığı hususu da tamamen gerçek dışı olup İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yapılan tüm yazışmalar Kayseri Valiliği İmza Yönergesi doğrultusunda yapılmıştır. İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yapılan tüm iş ve işlemler mevzuata uygun olarak yapılmaktadır.  

Kamuoyuna Saygılarımızla"

Haberin Son Güncellenme Tarihi: 17.11.2022 14:34

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.