Son Dakika

ÇALIŞMA BAKANLIĞI'NDAN ONUR ŞENER CİNAYETİNE ADI KARIŞAN İKİ MÜFETTİŞ HAKKINDA AÇIKLAMA

 


Yazılı ve Görsel Basın Yayın Organlarında Yer Alan ve Ankara’da Gerçekleşen Asayiş Olayı Hakkında Duyuru


Yazılı ve görsel basın yayın organlarında yer alan ve Ankara’da gerçekleşen asayiş olayı ile ilgili olarak; olayda isimleri geçen İlker KARAKAŞ ve Ali GÜNDÜZ 2012 yılında KPSS ile Bakanlığımızca gerçekleştirilen yazılı/sözlü sınav sonuçlarına göre iş müfettişi yardımcısı olarak kamu görevine atanmışlardır. 

İş Müfettişi kadrosunda bulunan adı geçenlerin herhangi bir idari görevi bulunmamakta olup devam eden adli süreç dışında Bakanlığımızca da gerekli tahkikat ivedilikle başlatılarak ilgililer kamu görevinden uzaklaştırılmıştır.

Ne olmuştu? İlker Karaaslan emniyette verdiği ifadesinde, Ankara'da bir gece kulübünde, sahnede olan Onur Şener'in yanına giderek söylediği şarkıya eşlik ettiğini Şener'in 'siz söyleyin' demesi üzerine tartışma başladığını akabinde iş yeri çıkışında kavga olayı sonucunda şarkıcı Onur Şener hayatını kaybetmişti.

Editörün notu: Mülakatla (Sözlü sınav) yapılan atamalar mercek altına alınmalıdır. Mülakat demek torpil demektir.

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.