Son Dakika

ŞUBE MÜDÜRLERİ VE ŞEFLER O SENDİKAYA YÖNELİYOR

 


Kamu yönetiminde kurumsal hafıza ve mevzuatsal donanımıyla gerek vatandaşa hizmet noktasında gerekse kurumsal işleyişte en öncelikli müracaat merci  olan şube müdürleri ve şefler maalesef son zamanlarda bazı meslek gruplarına yönelik yapılan iyileştirmelerden bırakın nasibini almayı kendilerinin astı konumda olan bazı unvanlardan daha az ücret alır duruma gelmişlerdir. yetkili sendikalar ve diğer "büyük sendikalar" sendikal politikalarını nimet külfet dengesine göre değilde bağımlı olduğu siyasi iradeye ve üye potansiyeline göre şekillendirmiş olmaları şube müdürlerinin ve şeflerin göz ardı edilmelerine neden olmuştur.

Yaptığımız araştırmalar neticesinde Şube Müdürü ve şeflerin son zamanlarda tepki amaçlı olarak sendikalarından istifa ederek Liyakat-Sen'e geçtikleri gözlemlenmiştir. yaptığımız tespitler neticesinde yıl içerisinde Liyakat Sen'e 20'nin üzerinde Şube Müdürünün üye olduğu anlaşılmıştır. Üye sayısının az olmasına rağmen şube müdürleri ve şeflerin Liyakat sen'i tercih etme nedenleri araştırıldığında açtığı ve kazandığı davalar başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Başkanlığı ve Çalışma Bakanlığı nezdinde yaptığı çalışmalar öne çıkmaktadır.

Şeflerin özel hizmet tazminatı 3600 ek gösterge mağduriyeti ile Şube müdürlerinin makam tazminatı, uzman ve başöğretmen haklarından yararlanamamaları hususlarının Liyakat-Sen'in gündeminde olduğu ve bu konularda çalışmalar yaptığı bilinmektedir.

2 yorum:

  1. Büyük sendikalar üyelerine nicelik yönünden bakarak çalışmalarına rota çizmeye devam ededursun. Terazinin topuzunu kaçırdılar. Millet artık görevde alçalmanın yollarını arar duruma geldi. Yazık.

    YanıtlaSil
  2. Şube müdürleri sadece milli eğitim bakanlığında varmış gibi yazılmış, çok yanlış. Tüm kurumlarda taşıdıkları sorumluluğa göre mağdur edilmiş şube müdürü kadroları var ve makam tazminatıda olmayan bir ünvan ne yazıkki

    YanıtlaSil

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.