Son Dakika

ÖĞRETMENLERE ÖDENECEK 1325 TL'LİK ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK ÖDENEĞİNE TEPKİMEB, 2022 - 2023 Öğretmen Eğitime Hazırlık Ödeneği Belli Oldu, 2022 yılında 1325 TL ve 2023 Yılında 1400 TL olarak Eylül ayında ödeneceği resmi yazıyla açıklandı.

Yazarlarımızdan; Liyakat-Sen Ağrı İl Temsilcisi Serdar GÜNDÜZ, 1325 TL 'lik öğretim yılına hazırlık ödeneğinin öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılamayacağını ve "1325 TL'nin kabul edilemez." olduğunu belirterek tepki gösterdi. Bu yardım, Öğretmen, memur ayrımı gözetmeksizin tüm eğitim emekçilerine ödenmelidir. Yılda iki öğretim dönemi başında en az birer maaş tutarında olmak üzere yılda iki kez ödenmesi pek çok itirazı sonlandıracaktır. şeklinde açıklama yaptı.

 İşte öğretmenlere ödenecek eğitime hazırlık ödeneği miktarı ve hazırlık ödeneğine ilişkin MEB tarafından okullara gönderilen resmi yazı:


 

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.