Son Dakika

KILIÇDAROĞLU'DAN, CUMHURBAŞKANI'NIN ÖĞRETMENLERE YÖNELİK ÇAPULCU GÖNDERMESİNE TEPKİ


Kılıçdaroğlun’dan Öğretmenlere Çapulcu göndermesinde bulunan Erdoğan’a Tepki. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öğretmenlere yönelik “Siz eğitim-öğretim mimarı mısınız, yoksa sokaklarda caddelerde çapulcu olarak dolaşanlar mısınız?” sözlerine tepki gösterdi. “Erdoğan, öğretmenlere çapulcu mu dedin sen?” diyen Kılıçdaroğlu, öğretmenlere çağrı yaptı: “Bunlar size hiçbir şey vermez. Sınava girmeyin, Bay Kemal bu sorunu çözecek.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Siz eğitim-öğretim mimarı mısınız, yoksa sokaklarda caddelerde çapulcu olarak dolaşanlar mısınız?” şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Erdoğan, öğretmenlere çapulcu mu dedin sen? Öğretmenler hemen birleşin, hemen!” dedi.

Erdoğan, öğretmenlere çapulcu mu dedin sen? Öğretmenler hemen birleşin, hemen! Bu sınava girerseniz, iflah olmazsınız. Dövüyorlar yahu sizi, geldikleri seviye bu. “Alın bunu” seviyesi. Bunlar size hiçbir şey vermez. Sınava girmeyin, Bay Kemal bu sorunu çözecek. Az kaldı. Sabır.


“Bu sınava girerseniz, iflah olmazsınız” diyen Kılıçdaroğlu, “Dövüyorlar yahu sizi, geldikleri seviye bu. “Alın bunu” seviyesi. Bunlar size hiçbir şey vermez. Sınava girmeyin, Bay Kemal bu sorunu çözecek. Az kaldı. Sabır” ifadelerini kullandı

ERDOĞAN NE SÖYLEMİŞTİ?

Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 20 Bin Öğretmen Atama Töreni’nde şunları söylemişti:

“Türkiye için elle tutulur hiçbir projeleri olmayanların yaptığı boykot çağrısı öğretmenlerimizi siyasi malzeme olarak kullanmayı amaçlayan tamamen art niyetli bir girişimdir. Bırakın artık boykotu, nedir bunlar? Siz eğitim-öğretim mimarı mısınız, yoksa sokaklarda caddelerde çapulcu olarak dolaşanlar mısınız? Bize yavrularımızla haşır neşir olacak öğretmenler lazım. Böyle caddelerde, sokaklarda dolaşanlar değil.

Eğitim gibi doğrudan evlatlarımızı ve ülkemizin geleceğini ilgilendiren bir konuyu gündelik siyasete meze yapmak, bu konu üzerinden öğretmenlerimizi kışkırtmak doğru bir yaklaşım değil. Öğretmenlerimizin bu tür fitne teşebbüslerine prim vermeyeceğini biliyorum.”


Erdoğan: Siz eğitim-öğretim mimarı mısınız, yoksa çapulcu olarak dolaşanlar mısınız?

NE OLMUŞTU?

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 7 Ağustos tarihinde Twitter hesabından öğretmenlere çağrı yapmış ve “Öğretmen kariyer sınavı rencide edici olduğu için daha makul bir çözüm bulmak üzere çağrı yapmıştım. Yanaşmadılar. Öğretmenlere sesleniyorum; bu saygısızlığa katlanmak zorunda değilsiniz, bu sınava girmeyin. Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonra birlikte (konuşarak) buluruz” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan 30 Ağustos tarihinde Ankara’da Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası’nın eylemine polis müdahalesi tepki çekmişti.

Polis müdahalesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, eylemciler arasındaki bir kadını “Al bunu” diyerek gözaltına aldıran Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Mukadder Kardiyen için, “Öğretmenlere gaz mı sıktınız, öyle mi? Öğretmenlere şiddet uyguladınız, öyle mi? Öğretmenlere… “Al bunu diyen” o kişi, beni beklesin. Öğretmene yapılan bu efeliği affetmeyeceğiz!” ifadelerini kullanmıştı.


Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.