Son Dakika

SENDİKALAR ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR

 


Mİlli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER, Fatih ALTAYLI ile yaptığı telefon görüşmesinde Öğretmenlik Meslek Kanunuyla ilgili görüşlerini belirtirken Öğretmenlere sınav yapmayacaklarını ancak sendikaların karşı çıktığını ifade etmiş.
 
Sendika olarak görüş ve tutumumuz nettir gelişen duruma ve tepkilere göre bu konuda bir eksen kaymamız yoktur.
 
Daha öncede ifade ettiğimiz gibi aynı eğitim programını uygulayan, aynı sınıfta eşit ders saati görevi verilen;
 
Başöğretmen
Uzman öğretmen
Kadrolu öğretmen
Sözleşmeli öğretmen
Ücretli öğretmen 
Usta öğretici
Piktes öğretmeni
 
Şeklinde öğretmenleri sınıflandırmayı doğru bulmamakla birlikte öğrenciye ve eğitime hiçbir katkısı olmayacak düzenlemelerle öğretmenleri katogarize etmek ve sınava tabi tutmak   öğretmenler arasında nifak tohumları sokmaktan öte gitmeyecektir. 
 
Eğitim sisteminin kalitesini öğretmen üzerinden ölçmek maksadıyla düşünülmüşse eğitimci olmamakla birlikte bırakın  eğitim kalitesini yükseltmeyi eğitime hiçbir katkı sunmayacagını düşünüyorum.
Öğretmen üzerinden yola çıkarak ülke eğitim ölçeğimize katkı sunulmak isteniyorsa Bilimsel çalışma yapan, yurt içi -yurt dışı makaleleri yayımlanan alanında doktora ve yüksek lisans yapan öğretmenlerimizin özlük ve mali hakları noktasında teşvik edici ve iyileştirici düzenlemeler yapılmalıdır.
 
Emir KAZAK
Liyakat-Sen Genel Başkanı

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.