Son Dakika

LİYAKAT-SEN DMK'NIN 76. MADDESİNE GÖRE SINAVSIZ OLARAK YAPILAN MEB ŞUBE MÜDÜRÜ ATAMALARININ İPTALİ İÇİN YARGIYA BAŞVURDU

 


Liyakat-Sen Genel Başkanı Emir Kazak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 76. Madde ile sınavsız olarak atanan MEB Şube Müdürü atamalarının iptali için yargıya başvurduklarını açıkladı.
 
Paylaşım şöyle; "Söz verdiğimiz üzere 657 SDMK'nun 76. Maddesi gerekçe gösterilerek Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavsız " Şube Müdürlüğü" atamalarının öncelikli olarak 'YÜRÜTMENİN DURDURULMASI" yargılama sonrasında ise                " İPTALİNE" karar verilmesi talebimize ilişkin dava dilekçemiz idare mahkemesine sunulmuştur. Davaya konu olan hususların gerekçelendirmesinde ve dava dilekçemizin hazırlanmasında büyük emek sarf eden sendika avukatımız sayın Yüksel Evci hocama teşekkür ediyorum."

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.